fbpx

SZKŁO PIANKOWE

Szkło Piankowe

...to nowy produkt, używany w budownictwie jako izolacja termiczna oraz izolacja akustyczna. Powstaje w wyniku stopienia szkła a następnie jego spieniania. W budownictwie używa się jego czarnej wersji, która posiada o wiele lepsze parametry termiczne, aniżeli biała odmiana tzw. otwarto-komórkowa. Szkło piankowe w znaczeniu ludzkim, jest wieczne. Jest odporne na procesy starzenia, nie szkodzi mu chemia, grzyby, szkodniki (mrówki, gryzonie) również nie są w stanie go zniszczyć. Jest też wodoodporne i całkowicie odporne na promieniowanie słoneczne a także całkowicie niepalne. Jest materiałem ekologicznym, wytworzonym najczęściej ze szkła recyklingowego.

Występuje najczęściej pod postacią kostek, o mniej lub bardziej regularnych kształtach. Ma ciemną barwę, a strukturą i swoją budową bardzo przypomina znany nam pumeks. Czy możemy go wykorzystać przy budowie płyty fundamentowej? Oczywiście, że tak!! Materiał ten, na budowę może być dostarczony w workach o pojemności 1m3, bądź luzem - wysypany bezpośrednio z auta na plac budowy. Może zastąpić termoizolację z XPS, ale też część podbudowy, gdzie możemy go użyć już zamiast pospółki bądź piasku. Umiejętne zagęszczenie tego komponentu, sprawia że otrzymujemy praktycznie niezniszczalny podkład pod płytę fundamentową, na której będzie stał nasz dom. Spienione szkło, jest odporne na bardzo duże obciążenia a to pozwala na posadowienie na nim, nawet bardzo ciężkich obiektów.

Płyta fundamentowa na szkle piankowym, jest coraz bardziej popularna w naszym kraju. Przybywa dostawców tego materiału, i nie ma problemu z jego zakupem oraz dostarczeniem we wskazane miejsce. Cenowo, opcja wykonania części podbudowy oraz całości izolacji termicznej ze szkła piankowego, nie jest wiele droższa od pozostałych.

Zapraszamy do złożenia zapytania, przygotujemy ofertę na wykonanie płyty fundamentowej.

Ogrzewanie Rehau w płycie fundamentowe
Płyta fundamentowa z ostrogami
Przepusty pod gruntową pompę ciepła
Rozkładanie szkła piankowego
Równanie szkła piankowego
Zbrojenie płyty fundamentowej

PŁYTY FUNDAMENTOWE - DOMY PASYWNE - SZKŁO PIANKOWE

Kontakt do firmy Extra Dom Numer telefonu do Extra Dom Wyszukiwarka Projekt plyty - zamow

MENU EXTRA DOM

-----------------------------------------------------------------------------------

> Home

> Płyta Fundamentowa

> Dom Pokazowy

> Szkło Piankowe

> Izodom2000

> Kontakt

> Mapa Dojazdu

> Mapa Strony

> Wyszukaj

 

O NAS

-----------------------------------------------------------------------------------

Extra Dom Sp. z o.o.

Adres: Rynek Główny 28, 31-010 Kraków

NIP: 6762548886

REGON: 380201741

 

Tel. 530 801 769

Email:

 

 

 

 

ŚLEDŹ NAS

-----------------------------------------------------------------------------------