fbpx

IZODOM2000

IZODOM2000

...produkowany przez firmę z Zduńskiej Woli, system szalunku traconego płyty fundamentowej IZODOM2000, można nazwać rozwiązaniem na miarę XXI wieku. W tej chwili, obiekty te wznosi się już na całym świecie. Mimo to, elementy są wciąż poprawiane, dodawane są nowe kształtki i wdrażane nowe rozwiązania, co pozwala budować domy energooszczędne i pasywne.

Elelmenty pozwalają wybudować bardzo ciepły dom, bez mostków termicznych. Zazębiając się, jeden element z drugim tworzą monolityczny system izolacji, pozbawiony pustych przestrzeni, gdzie wędrujące powietrze mogłoby stworzyć owe mostki termiczne, i narazić budynek na straty energii tak latem, jak i zimą. Dostępne elementy, pozwalają wybudować budynek od fundamentu płytowego, poprzez ściany zewnętrzne jak i wewnętrzne, ciepły i lekki strop gęstożebrowy, oraz kształtki pozwalające zaizolować termicznie dach budynku.

Już na początku prac przy wznoszeniu budynku, dostajemy idealny produkt jakim jest płyta fundamentowa IZODOM2000. Produkowana w fabryce, pod konkretny projekt i dostarczona na plac budowy, w postaci kształtek/klocków wyciętych na wymiar wraz z czytelnym schematem, pokazującym który element i gdzie ma być zamontowany. Minimalna grubość izolacji w tym systemie to 25cm - biorąc pod uwagę płytę fundamentowa. Można tą grubość zwiększać o wielokrotność 5cm, a służą do tego elementy/płyty uzupełniające.

Ściany zewnętrzne i wewnętrzne. Tutaj jest podobnie jak w przypadku płyty fundamentowej, a więc koncepcja jest tak pomyślana, aby po pierwsze przyspieszać ten etap budowy (wznoszenie przegród), a po drugie eliminować mostki termiczne.

Elementy do budowy ścian Izodom2000
Elementy uzupełniające Izodom2000
Płyta fundamentowa Izodom2000
Element izolacji bocznej Izodom2000
Wzniesione ściany Izodom2000
Elementy stropowe Izodom2000
Ułożony strop Izodom2000,

Tempo budowy obiektu z styropianowych szalunków traconych, pozwala na wybudowanie domu w 30 dni od fundamentów po strop. Co ważne, otrzymujemy natychmiast przegrodę z trwałą i szczelną powłoką termoizolacji. Na tak zbudowaną ścianę, możemy nanieść np. siatkę z klejem, ale też możemy kleić płytki ceglane, bezpośrednio na zagruntowane ściany. Nagraliśmy dla Państwa filmik, pokazujący jak mocno trzyma się płytka np. z cegły, przyklejona do ściany Izodom2000 za pomocą kleju poliuretanowego: Wytrzymałość połączenia cegły z styropianem.

W czasach gdy drożeje energia, a nacisk na budowę ciepłych i szczelnych domów jest coraz większy, to IZODOM2000 wydaje się być strzałem w dziesiątkę. Dom o powierzchni 160m2 na płycie fundamentowej oraz z stropodachem, jesteśmy w stanie wznieść dla Państwa w 30 dni. I po tym czasie, otrzymujemy stan surowy otwarty, ale z izolacją termiczną na ścianach. Więc tu kolejna oszczędność czasowa, ale i kosztowa. Gdyż przy wykonywaniu elewacji, nie ma potrzeby układania styropianu na ścianach. Sposób budowy z tego systemu, powoduje że ściany są bardzo ciepłe, szczelne i mocne. Wypełniony betonem rdzeń ściany, jest najmocniejszym materiałem budowlanym, używanym w budownictwie jednorodzinnym.

Niemałą zaletą tych elementów, jest łatwość bruzdowania pod wszelkiego typu instalacje, czy to elektryczne, czy wodne. Przy pomocy noża termicznego, możemy wykonać bruzdę w bardzo łatwy i szybki sposób: Film z bruzdowania w Izodom2000

Pisząc o płycie fundamentowej i o ścianach z IZODOM2000, nie sposób nie wspomnieć o stropie gęstożebrowym, z wypełnieniem styropianowym.

Strop gęstożebrowy ze Zduńskiej Woli, nazywany dźwięcznie stropem typu "szaszłyk", idealnie nadaje się na stropodachy. A te, stają się coraz bardziej popularne w dzisiejszym budownictwie. Znacznie wzrasta ilość domów, w których strop stanowi jednocześnie jego dach. Dlaczego akurat, ten strop się nadaje idealnie na stropodachy? Gdyż sam w sobie, zawiera już sporo bo np. 25cm izolacji z styropianu. Pozwala to, znacznie zmniejszyć grubość termoizolacji układanej właśnie na stropie. A zatem, zmniejsza koszty budowy, ale też znów skraca czas wykonania inwestycji. 

PŁYTA FUNDAMENTOWA - IZODOM2000 - SZKŁO PIANKOWE

Kontakt do firmy Extra Dom Numer telefonu do Extra Dom Wyszukiwarka Projekt plyty - zamow

MENU EXTRA DOM

-----------------------------------------------------------------------------------

> Home

> Płyta Fundamentowa

> Dom Pokazowy

> Szkło Piankowe

> Izodom2000

> Kontakt

> Mapa Dojazdu

> Mapa Strony

> Wyszukaj

 

O NAS

-----------------------------------------------------------------------------------

Extra Dom Sp. z o.o.

Adres: Rynek Główny 28, 31-010 Kraków

NIP: 6762548886

REGON: 380201741

 

Tel. 530 801 769

Email:

 

 

 

 

ŚLEDŹ NAS

-----------------------------------------------------------------------------------

Odnosnik do Instagram