fbpx

MARKI - STROP IZODOM2000

MARKI - STROP IZODOM2000 - 5.0 out of 5 based on 12 votes

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Strop w domu pokazowym w Markach, został ułożony bardzo szybko, zaraz po zabetonowaniu ostatniej warstwy pustaków ścian. System stropowy Izodom2000 typu szaszłyk,  to całkowicie nowa konstrukcja. Jest to nowy i ulepszony produkt posiadający bardzo dużo zalet, które mają duży wpływ na jego walory użytkowe, ale też na sam sposób jego montażu. A jest on łatwy, szybki, lekki i przyjemny...

Wybór akurat tego stropu, był oczywisty. Budując cały dom od podstaw w systemie Izodom2000, naturalnym następstwem staje się strop, tego właśnie systemu. Największą zaletą jaką posiada, to materiał z którego został wykonany jego szkielet. A jest to styropian, co sprawia że strop jest bardzo ciepły i lekki. O ile w budynkach wielokondygnacyjnych ma to drugorzędne znaczenie, o tyle w domach gdzie strop jest ostatnim elementem oddzielającym nas od pogodowych czynników zewnętrznych, to fakt ten jest bardzo pożądany. Co prawda na styropian jest wylewana 5cm warstwa betonu, jednak wciąż pod tą warstwą pozostaje minimum 20cm styropianu.

Strop składa się z paneli, które mogą mieć dowolną długość oraz przyjeżdżają na budowę już w odpowiednich rozmiarach/długościach. Oczywiście, można je dodatkowo docinać i regulować ich długość, przy użyciu szlifierki kontowej oraz zwykłej piłki do drewna. Waga paneli jest znikoma, a jeden panel o długości np. 6 metrów, bez problemu jest montowany ręcznie przy udziale tylko dwóch osób. Montaż całego stropu, wraz ze zbrojeniem i zabetonowaniem, bez problemu jest do wykonania w tydzień. Na strop układa się skromne zbrojenie, charakterystyczne dla innych stropów gęstożebrowych. Samo betonowanie, przebiega tak samo jak w przypadku np. bardzo popularnej "Terivy".

Jeszcze warto napisać kilka słów, na temat zbrojenia tych stropów. Elementem nośnym w tym stropie są belki żelbetowe, a szalunek na nie tworzy się w momencie ułożenia paneli jeden przy drugim. W utworzonym "szalunku", układa się dostarczone przez Izodom2000 belki zbrojeniowe, i to one po zabetonowaniu tworzą konstrukcję nośną stropu. Można jednak użyć własnego zbrojenia/belek, pod warunkiem  przeliczenia tego przez uprawnionego konstruktora. W Polsce wciąż obowiązuje przy tego typu stropach, zbrojenie przypodporowe. Jest ono jednak, zawsze pokazane i zawarte w projekcie. Na ułożony strop, przed betonowaniem układamy siatki zgrzewane - najczęściej z drutu fi6. Można je jednak wyeliminować, dodając do betonu zbrojenie rozproszone z włókien stalowych, bądź bazaltowych.

Układanie paneli stropowych, rozpoczęliśmy od lewej części budynku. Dolegając jeden do drugiego, łączą się na pióro - wpust, co poprawia ich stabilność podczas betonowania. Mimo to, łączyliśmy je ze sobą na pianoklej Tytan do styropianów (nie jest to wymagane, wynikło to tylko z naszej zapobiegliwości). Po ułożeniu, strop pozwala na to, aby swobodnie się po nim poruszać. Oczywiście, niezbędne jest podstemplowanie stropu w sposób, który zabezpieczy go podczas betonowania... Zakładając, że strop oparty jest na ścianach, to na 6 metrową rozpiętość paneli, potrzebujemy trzy rzędy podpór (widać to na jednym z poniższych zdjęć).

Samo betonowanie przebiegło idealnie. Dwie osoby, bez kłopotu poradziły sobie z tym zadaniem. Beton samozagęszczalny doskonale się rozpływa po wszystkich zakamarkach, i nie wymaga wibrowania. To bardzo duża zaleta, przy betonowaniu stropów gęstożebrowych. Zapraszamy do oglądnięcia relacji, również w postaci filmów z betonowania tego stropu (również film z  drona, wykonany przez producenta stropu, firmę IZODOM2000).

Oto relacje i filmy:

BETONOWANIE STROPU IZODOM2000

Opis stropu IZODOM2000

Relacja portalu DOM SZYTY NA MIARĘ

 

elementy stropowe Izodom2000elementy stropowe Izodom2000

element panelu stropowegoelement panelu strpowego Izodom2000

układanie stropu w Markachmontaż stropu w Markach

stemple pod stropem Izodom2000gotowy do betonowania strop w Markach

betonowanie stropu Izodom2000 w Markachbetonowanie stropu pompą

MENU EXTRA DOM

-----------------------------------------------------------------------------------

> Home

> Płyta Fundamentowa

> Dom Pokazowy

> Szkło Piankowe

> Izodom2000

> Kontakt

> Mapa Dojazdu

> Mapa Strony

> Wyszukaj

 

O NAS

-----------------------------------------------------------------------------------

Extra Dom Sp. z o.o.

Adres: Rynek Główny 28, 31-010 Kraków

NIP: 6762548886

REGON: 380201741

 

Tel. 530 801 769

Email:

 

 

 

 

ŚLEDŹ NAS

-----------------------------------------------------------------------------------