fbpx

MARKI - ŚCIANY DOMU

MARKI - ŚCIANY DOMU - 5.0 out of 5 based on 14 votes

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 

Ściany zewnętrzne i wewnętrzne domu w Markach, to po płycie fundamentowej kolejny etap prac. Przystępujemy do niego w zimie i od razu napiszę, że choć budowa domu zimą nie jest miła, to chyba jest to jedyny system, który pozwala budować podczas sporych mrozów. Ale o tym napiszę później... Dostawa elementów na wznoszenie ścian, nastąpiła jeszcze podczas wykonywania płyty fundamentowej...

Dom w Markach, został wybudowany z elementów o szerokości 45cm: Super King Blok Plus. Oznacza to, że od strony zewnętrznej budynku, mamy warstwy ułożone w następujący sposób: 25cm styropianu, następnie 15cm betonu i 5cm styropianu. Sumarycznie, ściana osiąga 30cm izolacji co daje jej współczynnik przenikania ciepła, na poziomie 0,1W/m2K.

Wznoszenie ścian w systemie szalunku traconego Izodom2000, rozpoczynamy od ułożenia i idealnego wypoziomowania pierwszej warstwy elementów. Jest to ważne, gdyż wpływa wydatnie na dalszy ciąg prac. W tym akurat domu, pierwsza warstwa "klocków" po ułożeniu, została zabetonowana i pozostawiona na kilkanaście godzin do stężenia betonu. Podzieliliśmy betonowanie ścian, na kilka etapów. Ten sposób jest bezpieczniejszy, aczkolwiek bardziej czasochłonny. Z całą pewnością, kolejne budynki na Osiedlu Cegielnia Marki, zostaną wykonane z jednym betonowaniem na cały dom. Pozwoli to na wzniesienie całego budynku, czyli: Płyta Fundamentowa, Ściany domu i Stropodach w mniej niż miesiąc. Ale to niedaleka przyszłość...

Po stężeniu betonu w pierwszej warstwie ściany, przystąpiliśmy do wznoszenia ścian w górę. Niestety, tak jak pisałem budowa zimą ma swoje wady. Roztopiona  woda z śniegu, zamieniła się w lód i "zakotwiła" się w klockach sprawiając, że każdy klocek przed nałożeniem na następny trzeba było czyścić z lodu, gdyż w przeciwnym razie nie zazębią się w sposób poprawny. To dość mozolna praca, gdyż taki jeden klocek ma kilkadziesiąt wgłębień (pióro-wpust) do wyczyszczenia :)  Oprócz tego, zima jak wiadomo lubi mocno dmuchać :) i to był drugi problem. Wysokość przegród i mało zabudowań w pobliżu - te czynniki sprawiły, że trzeba było zabezpieczać ściany przed wywróceniem od wiatru. Stąd widoczne długie deski, które opierając się o ściany z dwóch stron jednocześnie, zabezpieczały je przed niszczycielską siłą wiatru.

Dbając o zbrojenie ścian, które jest ważne zwłaszcza w narożnikach, oraz codziennie jedno betonowanie sprawiło, że budynek rósł do góry dość szybko. Mieszanka zamawiana na budowę, miała półpłynną konsystencję, więc samo betonowanie przebiegało dość łatwo. Beton rozpływał się w elementach bez problemu, i to na odległość kilkunastu metrów. W zasadzie betonując z jednego narożnika, bez kłopotu beton dopływał na narożnika następnego. Zima nie zdążyła odejść, a ściany już stały.

I tutaj trzeba napisać, że betonowaliśmy nawet w spore mrozy. Pozwalają na to właśnie elementy, które są ze styropianu. Beton skutecznie oddzielony od warunków zewnętrznych warstwą styropianu, mógł spokojnie wiązać i dojrzewać. Żaden inny system, nie pozwoli na wznoszenie ścian przy temperaturze -10C*. Izodom2000 nie ma z tym żadnego problemu. Ważnym jedynie jest to, aby po betonowaniu zabezpieczyć betonowane elementy od góry innymi elementami systemu. Zapobiegnie to, ucieczce ciepła z wiążącego betonu.  

Izodom2000 betonowaniebetonowanie przez lej Izodom2000

Kolejne warstwy betonowanieBetonowanie ścian zimą

Zbrojenie nadproża drzwi tarasowychDługie nadproża w domu w Markach

Ściany wewnętrzne Izodom2000Ściany na ukońćzeniu - Marki

Długie nadproże z Izodom2000Ukończone ściany w domu w Markach

MENU EXTRA DOM

-----------------------------------------------------------------------------------

> Home

> Płyta Fundamentowa

> Dom Pokazowy

> Szkło Piankowe

> Izodom2000

> Kontakt

> Mapa Dojazdu

> Mapa Strony

> Wyszukaj

 

O NAS

-----------------------------------------------------------------------------------

Extra Dom Sp. z o.o.

Adres: Rynek Główny 28, 31-010 Kraków

NIP: 6762548886

REGON: 380201741

 

Tel. 530 801 769

Email:

 

 

 

 

ŚLEDŹ NAS

-----------------------------------------------------------------------------------